Knihkupectví Avatar

Sjednocení s Pravdou

250Kč

Satsang s H. W. L. Púndžou  

Druhá část duchovních rozprav s vynikajícím žákem Šrí Ramany Maharišiho, přinášející zcela originální pojetí introspektivního života.


Ukázka z knihy:

"Kdo to putuje za svobodou? Ten, který už je svobodný. Zbavte se pouze představy "Já jsem tělo oddělené od zdroje". Vrátíte se tak k tomu, čím jste vždy byl. Tato cesta vás přivede domů. Neuzavře vás do žádné nové dimenze. Nemůžete se stát něčím, čím nejste, a nemůžete nic takového ani získat. Musíte být tím, čím už jste.
Tam, kde existuje jméno a tvar, je stále ještě snění. Kde je jméno a tvar, tam je klam, nikoli skutečnost. V bdělém stavu není mezi člověkem a skálou či ptákem rozdíl, to vše je absolutní bytí.
Když toužíte po svobodě, je s vámi celý vesmír. Být stále prostý všech myšlenek je nejlepší způsob, jak pomoci světu, který volá po míru.
Zůstaňte tichý. Neexistuje nic, o čem byste měl přemýšlet. Je třeba jen být tichý. V tichosti, v klidu se Já objeví samo od sebe. To je nejlepší satsang. Nemáte-li důvěru ve své vlastní Já, pak si někoho najděte. A budete-li čestný, upřímný a odhodlaný, pak vás při vhodné příležitosti toto Já zavede někam, kde potkáte totéž Já, které vám řekne: "Já jsem tvé vlastní Já.“
Ano, je to nauka o neučení. Všechno ostatní je kázání. Žádný učitel nemá vlastní nauku. Učitel je puzen k tomu, aby hovořil, ale neodpovídá za to, co říká. Prostě žijte jako svobodný člověk, jako neposkvrněný, prázdný člověk. To je nejlepší nauka, kterou člověk může někomu předat. Seďte naprosto tiše. Bez myšlenky. Takové učení je nejlepší - nikdo je nemůže odmítnout a všichni z něj mají prospěch."  

 

Přeložila Jana Vilimovská.

Vázaná v plátně, přebal, ražba. Formát A5, 152 str. Edice VHLED.

ISBN 978-80-85862-45-X


vyprodáno

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...


Vaše IP adresa je: 44.221.66.130
Copyright © 2024 Nakladatelství a knihkupectví AVATAR. Powered by Zen Cart | Hosting by Zserver